Barrios Vera drugi raz z rzędu w finale

Tomas Barrios Vera powtórzył swój wynik sprzed roku i awansował do finału Enea Poznań Open. Chilijczyk pokonał Czecha Zdenka Kolara 6:4, 1:6, 6:3 i w sobotę powalczy o zwycięstwo w poznańskim challengerze ATP.

To spotkanie od samego początku stało na wysokim poziomie. Obaj panowie nie odpuszczali żadnej piłki, dlatego mogliśmy obserwować bardzo wyrównane starcie z długimi wymianami. Górą z tej próby sił wyszedł Tomas Barrios Vera, który przełamał swojego rywala w dziewiątym gemie. Chilijczyk wyszedł na prowadzenie w idealnym momencie, ponieważ prowadził 5:4 i potrzebował tylko czterech punktów, aby wygrać pierwszego seta. 25-latek kilka minut później dopiął swego i był o krok bliżej, aby ponownie znaleźć się w finale Enea Poznań Open.

W drugiej partii tego meczu do głosu doszedł Kolar. Mimo że obraz gry na korcie centralnym Parku Tenisowego Olimpia nie zmienił się diametralnie, to Czech dość pewnie doprowadził do wyrównania. Barrios Vera wygrał tylko jednego gema przy swoim podaniu i musiał uznać wyższość 26-latka, który zwyciężył 6:1.

Tenisista z sąsiedniego kraju potrafił przechylić szalę na swoją korzyść w decydujących momentach. Tego elementu zabrakło mu jednak w kolejnym secie, który obfitował w przełamania. Obaj tenisiści mieli duży problem z utrzymaniem swojego podania. Lepszy w tym elemencie okazał się Chilijczyk, który dwukrotnie wygrał gema przy własnym podaniu i ostatecznie wygrał ostatnią partię oraz cały mecz 6:4, 1:6, 6:3. 25-latek w finale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Timo Stodder – Mariano Navone.

– To był bardzo dobry mecz, na styku. Barrio Vera grał dobry tenis i był odrobinę lepszy. W decydującym secie zrobiłem trochę więcej błędów i to zdecydowało o mojej porażce. Ale to spotkanie mogło się podobać – mówił po mecz Zdenek Kolar.

Autor: Adrian Garbiec